Stowarzyszenie Kolektyw Edukacyjny i Fundacja Boczne Drogi serdecznie zaprasza na piątą już edycję Ogólnopolskiego Spotkania Edukacji Alternatywnej, która odbędzie się w dniach 10 – 11 czerwca w Poznaniu.

Na OSEA spotykamy się w szerokim gronie osób zaangażowanych w różnorodne alternatywne nurty edukacyjne, osób wdrażających innowacyjne zmiany w edukacji systemowej, ale i działających poza nią. W ramach OSEA odbędą się warsztaty, prelekcje, panele dyskusyjne, spotkania sieciujące, wymiana doświadczeń. Spotkanie ma na celu stworzenie okazji do dyskusji, wymiany myśli, czy inspiracji, dzielenia się własnymi doświadczeniami, ale i nawiązania nowych kontaktów i współpracy. Zapraszamy rodziców, edukatorów, nauczycieli i wszystkich którym zależy na realnym wpływie na edukację. W tej edycji chcemy zachęcić wszystkich do podjęcia dyskusji wokół następujących tematów:

* Przyroda/natura/ekologia w edukacji, harmonijny, ekologiczny rozwój, przedszkola i szkoły leśne, ekologia dzieciństwa, poszukiwanie harmonii i holistycznego podejścia do rozwoju, bliskość i kontakt z naturą. Podczas tej edycji odbędzie się drugi zjazd twórców i fascynatów edukacją leśną w Polsce, urzeczywistnianą poprzez przedszkola i szkoły leśne.

* Uważność/komunikacja/relacja w edukacji, rodzicielstwo bliskości, komunikacja bez przemocy, emocje, potrzeby, zaufanie, akceptacja, szczerość, kręgi, praca z ciałem, superwizje, demokracja w edukacji i inne

* Neuroedukacja, czyli nauka o tym jak uczy się mózg, tworzenie środowisk przyjaznych poznawaniu, wspierające holistyczny rozwój, procesy uczenia się, swobodna zabawa, naturalna ciekawość, entuzjazm, pasja, eksploracja, eksperymenty, sztuka...

Wszystkie informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej oseapoznan.wordpress.com i facebooku. Zapraszamy do udziału!