Łódzki Szlak Kobiet wraz z ODE Źródła zapraszają na rodzinne warsztaty artystyczno-literackie pt. Małe co nieco o Irenie Tuwim, zajęcia. Spotkanie inspirowane twórczością Ireny Tuwim odbędzie się w sobotę, 28 września w godz. 11-13.

Irena Tuwim - zapomniana poetka, genialna tłumaczka, dzięki której polskie dzieci poznały i pokochały Kubusia Puchatka. Autorka "Łódzkich pór roku", w których mistrzowsko opisała dzieciństwo spędzone w naszym mieście, oraz wciąż popularnych utworów literatury dziecięcej.

Zapraszamy nie tylko "krewnych i znajomych Królika". Szykujemy to, co Tygrysy lubią najbardziej! Pingwin Kleofasek był pierwszy, przed Pingwinami z Madagaskaru! Ha, Pampilio!!!

Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami. Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Obowiązują zapisy! Prosimy o wiadomość na adres: warsztaty@lodzkiszlakkobiet.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty poprowadzi Anna Mrozińska-Szmajda - polonistka, pedagożka, animatorka kultury, promotorka sztuki książki dla dzieci. Prowadzi autorski blog www.pozarozkladem.blogspot.com. Organizuje spotkania i warsztaty poświęcone współczesnej książce dla najmłodszych, sztuce ilustracji i „wysokiej” kulturze dla dzieci.