Z okazji przypadającego dziś (5 kwietnia) Dnia Leśnika i Drzewiarza przygotowaliśmy specjalne życzenia dla Pierwszego Leśnika Rzeczpospolitej - Ministra Środowiska Jana Szyszki i wszystkich leśników w Polsce.
W naszym kraju, a zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, leśnik uchodzi za szanowaną osobistość w społeczności lokalnej. Działalność Lasów Państwowych oceniania jest wyżej niż wojska czy policji, a leśnik to według Polaków uczciwy i dobrze wypełniający swoje obowiązki pracownik (źródło: strona internetowa Lasów Państwowych). Szkoda byłoby ten potencjał roztrwonić. A jednak, w ostatnich tygodniach, Lasy Państwowe wraz ze swoim zwierzchnikiem – ministrem środowiska Janem Szyszko – robią wiele żeby tak się stało. Chodzi oczywiście o konflikt wokół Puszczy Białowieskiej.