W roku 2019 Dzień Pustej Klasy obchodzimy 14 czerwca! To już czwarta edycja tego święta edukacji w naturze, którą obchodzimy w Polsce. Od czasu pierwszej edycji przybyło w naszym kraju leśnych przedszkoli i wolnych szkół, w których dzieci spędzają większość czasu w naturze. Obserwowanie ich jest inspirujące. Ale wciąż tysiące dzieci w polskich szkołach spędza czas siedząc w ławkach. To przede wszystkim dla nich jest Dzień Pustej Klasy. Chcemy udowodnić, że w naturze też można się uczyć i w dodatku jest to zdrowsze i przyjemniejsze.

Nauczycielki i nauczyciele: zabierzcie dzieci na dwór / na pole (a najlepiej do lasu!). Uczennice i uczniowie: namówcie ciało pedagogiczne, żeby w ten dzień lekcje odbyły się na świeżym powietrzu! Rodzice: zadbajcie o zdrowie i prawidłową edukację ekologiczną swoich dzieci i zainteresujcie szkołę Dniem Pustej Klasy. Już dziś zapiszcie w kalendarzu tę datę - 14 czerwca! Więcej informacji i pomysły jak spędzić ten dzień znajdziecie na stronie dzienpustejklasy.pl