🌿 CO TO TAKIEGO?

Pięć dni w tygodniu (poniedziałek - piątek) wypełnionych od rana do popołudnia warsztatami terenowymi o tematyce ekologicznej, przyrodniczej i globalnej, zabawami i odpoczynkiem w naturze. Zostawiasz dziecko pod naszą opieką o 9:00 lub 10:00 rano i o nic się nie martwisz. O 16:00 lub 17:00 odbierasz niby to samo dziecko, ale jakby bardziej, bo z uśmiechem wielkim jak plaster arbuza oraz głową pełną nowej wiedzy 🐒

Każdy tydzień to zajęcia ułożone w cykle tematyczne i do zapisywania się na cały taki tygodniowy cykl zachęcamy. Dzięki temu twoje dziecko będzie miało okazję zbudować trwalszą relację z grupą oraz zdobędzie mnóstwo wiedzy i nowych umiejętności (każdego dnia koncentrujemy się na innym temacie i rozwijamy inne umiejętności) 💪

🌿. DLA KOGO?

Dla przyszłej Jane Goodall i przyszłego Davida Attenborough, którzy teraz mają od 6 do 12 lat. I dla wszystkich dzieci, które jeszcze nie wiedzą kim będą jak dorosną, ale wiedzą, że czasami fajnie jest zrobić sobie przerwę od tego co wirtualne i zanurkować w to, co naturalne.

🌿 JAKIE PRZYGODY PLANUJEMY?

Z przygodami tak to już jest, że nie da się ich do końca zaplanować, ale jak się zna odpowiednie zaklęcia, to można im pomóc znaleźć właściwą drogę. W Źródłach zajmujemy się edukacją ekologiczną od ponad 20 lat (wow! czasami sami nie wierzymy), więc sporo tych zaklęć już poznaliśmy i wiemy jak wyczarować takie warsztaty, żeby było i przygodowo, i mądrze.

Uwaga, uwaga! Planujemy m.in. naukę śladów i tropów zwierząt 🦊 // budowanie domku dla dzikich zapylaczy i wysiewanie łąki kwietnej 🌼 // eksperymenty i zabawy wodne 💧 // obserwacje stworzeń wodnych, łąkowych i leśnych oraz niezwykłej różnorodności świata roślin 🐸 // tworzenie zielnika 🌱 // badanie czystości powietrza ⛅️ // budowę szałasu (juuuupi!) ⛺️ // gry z wykorzystaniem mapy i kompasu 🗺 // sensoryczne zabawy w przyrodzie 🍎 // zajęcia artystyczne z wykorzystaniem naturalnych elementów otoczenia 🎨 // plenerowe spektakle japońskiego teatrzyku kamishibai 🎭 // gry i zabawy podwórkowe oraz ilustrujące działanie przyrody 🎯 // tworzenie masek // lepienie z gliny // własnoręczne tworzenie prostych zabawek 🎎 // czerpanie papieru i wiele, wiele innych.

A wszystko to ułożone w dni tematyczne, m.in.:

• Chlup! Dzień Wody.
• Bzzz… Dzień Łąki.
• Szumi, szumi las. Dzień Leśny.
• Zwierzogród czyli Dzień Zwierzaków Wszelakich
• Parkowe love - gra terenowa
• Światoodkrywacze. Warsztaty edukacji globalnej.
• Czy klimat to taki wielki klimatyzator?
• Czy wszystkie skarby świata muszą być moje? Warsztaty odpowiedzialnej konsumpcji.

Czy możliwe jest, żeby przygody nie zjawiły się na TAKICH zajęciach? Niemożliwe. A dzieciaki + przygody = niezapomniane wakacje!

🌿 GDZIE TO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?

Naszą wakacyjną bazą będzie prawdopodobnie najfajniejszy, a na pewno największy park w Łodzi, czyli ukochane przez wszystkie łodzianki i łodzian Zdrowie. W te wakacje specjalnie dla nas odegra rolę amazońskich lasów deszczowych, afrykańskiej sawanny i azjatyckiego stepu. I wiele innych, które wspólnie dla niego wymyślimy.

Miejsce, z którego będziemy zarządzali wszechświatem, to teren Łódzkiego Klubu Piłkarskiego "KOLEJARZ" (ul. Srebrzyńska 95). Czego tam nie ma? Wbrew nazwie: pociągów. Co tam jest? Bezpieczny, ogrodzony teren, dostępny dla nas na wyłączność oraz toalety i umywalki. Co tam będzie? Duży i wielozadaniowy namiot, w którym niestrudzeni mali przyrodnicy będą mogli odpocząć po wyprawach w poszukiwaniu nowych, nieznanych jeszcze światu gatunków wiewiórek i dżdżownic.

W Źródłach uwielbiamy edukację terenową, więc wszystkie zajęcia będą odbywać się na świeżym powietrzu. W razie ulewy schronimy się w salce na terenie klubu (gdzie gapiąc się na strugi wody porozmawiamy o tym dlaczego deszcz jest super i co możemy zrobić, żeby Polska nie zamieniła się w Saharę).

🌿 KIEDY?

Do wyboru jest kilka terminów:
• 6-10 lipca
• 13-17 lipca
• 20-24 lipca
• 27-31 lipca

Warsztaty będą odbywać się codziennie od godziny 10:00 do 16:00. Istnieje możliwość przyprowadzania dzieci już od godziny 9:00 i odbierania najpóźniej do godziny 17:00.

Jeśli będziecie zainteresowani także warsztatami sierpniowymi (dajcie nam znać!), to dodamy kolejne terminy. W tej chwili przyjmujemy zapisy wyłącznie na lipiec.

🌿 JAK ZADBAMY O BEZPIECZEŃSTWO TWOJEGO DZIECKA?

• grupa do 12 osób (tylko jedna w tygodniu)
• codzienne sprawdzanie temperatury uczestników warsztatów
• codzienna dezynfekcja sprzętu i pomocy dydaktycznych
• zajęcia wyłącznie na świeżym powietrzu

🌿 ILE TO KOSZTUJE?

Za pakiet zawierający:
• warsztaty prowadzone w kameralnej grupie przez 2 wykwalifikowanych trenerów-wychowawców
• wyżywienie (dwudaniowy wegetariański obiad w Restauracji Na Zdrowie, podwieczorek i napoje)
• ubezpieczenie NNW
płacisz w zależności od wybranej opcji:
• 5 dni warsztatowych - 400 zł od osoby
• 1 dzień warsztatowy - 100 zł od osoby
Uwaga: pierwszeństwo przy zapisach będą miały dzieci, których rodzice zadeklarują udział dziecka w całym 5-dniowym cyklu zajęć.

🌿 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zapisy przyjmujemy za pośrednictwem formularza

🌿 MASZ PYTANIA?

Agnieszka Gaszyńska