Po raz kolejny zapraszamy szkoły z całej Polski do świętowania Dnia Pustej Klasy! 25 września 2020. Niech tego dnia wszystkie ławki będą puste. Nauczycielki i Nauczyciele - zabierzcie dzieci na dwór. Bądźcie z nimi blisko natury. Uczyńcie ten dzień
...Dniem Lekcji Innych Niż Wszystkie 🦚
...Dniem Inspirujących Spacerów 🌿
...Dniem Odkrywania Lasu 🍂
...Dniem Odpoczynku na Łące 🌼
...Dniem Parkowych Zabaw 🤸‍♀️
Niech piątek 25 września będzie dla dzieci i młodzieży okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna.

🌳🌲🌳 IDEA 🌳🌲🌳

Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcamy nauczycielki i nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczennicami i uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie (●'◡'●)

Rok szkolny 2020/2021 będzie na pewno inny niż wszystkie. 1 września dzieci wróciły do szkoły, w której wiele rzeczy odbywa się "po nowemu". Dla wielu osób zaangażowanych w edukację, to wyzwanie. Ale wyzwania bywają twórcze! I często pomagają przełamać wewnętrzne bariery. Jeśli więc do tej pory obawiałaś się/obawiałeś się, że edukacja terenowa to "nie twoja bajka", w tym roku daj się zachęcić do sprawdzenia jak bardzo może ona wzbogacić twoją pracę pedagogiczną.

🌳🌲🌳 CO DLA WAS MAMY 🌳🌲🌳

Aby ułatwić szkołom organizację tego dnia szykujemy dla was cały koszyk skarbów:
👉 tematyczny pakiet edukacyjny (w formie PDF) wypełniony po brzegi inspiracjami do zajęć terenowych dla różnych grup wiekowych
👉 filimki, w których nasi edukatorki i edukatorzy zaprezentują wybrane pomysły na warsztaty w praktyce
👉 webinar o idei edukacji terenowej i jej zaletach
👉 specjalny informator przybliżający całej społeczności szkolnej oraz rodzicom ideę Dnia Pustej Klasy
O pojawieniu się kolejnych materiałów będziemy was na bieżąco informować wydarzeniu na facebooku oraz na stronie projektu www.dzienpustejklasy.pl

🌳🌲🌳 ZGŁOŚ SWOJĄ SZKOŁĘ 🌳🌲🌳

Chcesz dołączyć? Zgłoś swoją szkołę! Wypełnij formularz zgłoszeniowy.
Zabierz dzieci na dwór -> sfotografuj wasz wyjątkowy Dzień Pustej Klasy -> opublikuj relację w naszym facebookowym wydarzeniu, używając hasztagów #dzienpustejklasy2020 lub #dpk2020 -> zdobądź dla swojej szkoły certyfikat udziału w akcji.